Czym jest psychoterapia? Co to jest psychoterapia?

Czy kiedykolwiek miałeś poczucie przytłoczenia i myślałeś, że nie poradzisz sobie z problemami? Jeśli tak to nie jesteś sam. Według Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują wsparcia, aby poradzić sobie z ciężką chorobą, utratą wagi lub rzuceniem nałogu. Są też osoby, które zmagają się z problemami w relacjach, utratą pracy, śmiercią ukochanej osoby, stresem czy nadużywaniem narkotyków. Wszystkie te problemy są często szkodliwe dla człowieka.

Psychoterapia – co to jest?

Psycholog powinien pomóc w rozprawieniu się z problemami. Z psychoterapii korzystają ludzie w każdym wieku, aby żyć bardziej efektywnie, zdrowiej i w pełni szczęścia. W czasie terapii psycholog używa naukowo zatwierdzone procedury, by pomóc pacjentom doskonalić w sobie dobre nawyki. Istnieje wiele podejść do psychoterapii, włącznie z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna skonkretyzować swoje problemy.  Proces ten oparty jest na kooperacji i rozmowie. Pacjent ma zapewnione środowisko wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta podchodzi do niego neutralnie i nie będzie go w żaden sposób krytykował.

Wraz z psychologiem będziesz działać po to, żeby odkryć i zmienić wzory postaw, które powstrzymują od osiągnięcia w pełni szczęścia. Psychoterapia nie tylko stara się rozwiązać aktualne problemy, ale wzbogaca w nowe umiejętności, aby lepiej radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy rozważyć pójście na psychoterapię?

Przez błędy pojęcia o tym czym jest psychoterapia, wiele osób się na nią nie decyduje. Nawet jeśli rozumieją realia i nie opierają się na mitach, to ludzie nierzadko czują się zestresowani przed podjęciem walki o dobre samopoczucie. Warto pokonać strach, ponieważ jeśli poziom życia nie jest taki jaki byśmy pożądali — psychoterapia może być pomocna. Niektórzy ludzie korzystają z terapii u psychologa dlatego, że mają depresję, czują lęk lub złość przez długi czas. Inni także mogą odczuwać potrzebę pomocy w chronicznej chorobie psychoterapia kielce http://r5w.pl, która wpływa na emocje i psychikę. Są też ludzie wymagający szybkiej diagnozy swoich problemów na przykład, gdy mierzą się z widmem rozpadu związku, samotnością, przytłaczającą pracą, wypaleniem zawodowym itd.