gksjedlinskGKS Drogowiec Jedlińsk – prawo beniaminka

Absolutny debiutant w IV lidze – GKS Drogowiec Jedlińsk – wcale nie musi być skazany na pożarcie. Zespół jest naprawdę solidny, tworzy zgrany kolektyw, został dodatkowo wzmocniony, no i ma niezwykle ambitnego prezesa Zygmunta Kobylarczyka. To może być naprawdę „czarny koń” rozgrywek.

Beniaminka stać tak naprawdę na wszystko. Może napsuć krwi faworytowi, żeby za chwilę sromotnie przegrać ze słabeuszem. Takie prawo debiutanta – historia piłki nożnej pokazuje to dobitnie. Tyle, że w przypadku Drogowca, debiutancka trema może w ogóle nie wystąpić. Zespół składa się bowiem w większości z graczy doświadczonych, którzy z niejednego, piłkarskiego pieca jedli chleb.

Odkąd w świetnym stylu GKS wywalczył awans do IV ligi, powoli, ale bardzo systematycznie się wzmacniał. Za jakość w drugiej linii odpowiadać będą: Wajih Bouchniba (poprzednio Oskar Przysucha) i Bartosz Pełka (wrócił po pobycie w Niemczech). Sporym wzmocnieniem powinni okazać się: Brajan Kalbarczyk (Szydłowianka Szydłowiec) i Michał Bojek (Broń Radom. O miejsce w bramce powalczy Maciej Kolecki (Centrum Radom), a są jeszcze: Mateusz Gromski (Proch Pionki) i Igor Piskorz (Radomiak Radom).
- Z transferów jestem zadowolony, choć nie jest to szczyt moich marzeń – ocenia trener Drogowca Paweł Górak.

Siłą zespołu powinien być kolektyw, bo chociażby cała defensywa pozostała bez zmian. Na dodatek: Kacper Michalski, Maksym Kobylarczyk, Dariusz Mortka i Norbert Rdzanek to doświadczeni zawodnicy mający za sobą grę w wyższych ligach. A i król strzelców Campeon.pl Ligi Okręgowej Michał Kucharczyk, bez problemu powinien odnaleźć się na tym poziomie rozgrywek.

Cele stawiane przed zespołem? – Walczymy o awans, czyli o utrzymanie – śmieje się Paweł Górak. – Jeśli będą omijały nas jakieś nieszczęścia to naprawdę możemy trochę namieszać w tej lidze – dodaje.
Zachowanie ligowego bytu byłoby z pewnością dla Drogowca sporym sukcesem.

radomsport.pl

szkolka i terminy

JUNIOR - ROCZNIK 01|02

NAJBLIŻSZY MECZ/TURNIEJ

Z powodu tworzenia nowej strony internetowej informacje dotyczące rozgrywania meczy i turniejów będą podawane przez trenerów oraz umieszczane na naszej stronie na portalu Facebook.

Powała Taczów1028
Legion Radom1023